5 ابزار بررسی بک لینک رایگان

ابزار بررسی بک لینک رایگان

5 ابزار بررسی بک لینک رایگان که باید استفاده کنید
چکرهای بک لینک هزینه زیادی دارند؟ لازم نیست. 

اتوریتی وب سایت و صفحه، همانطور که بر اساس تعداد و کیفیت بک لینک ها تعریف می شود، یکی از مهم ترین فاکتورهای رتبه بندی جستجو است. همچنین یکی از زمینه های بهینه سازی موتورهای جستجو است که در آن می توانید بیشترین مزیت را نسبت به رقبای خود کسب کنید. مطمئناً، سئوی فنی و درون صفحه، جستجوی کلمات کلیدی و بهینه‌سازی محتوا نیز وجود دارد، اما شما می‌توانید در این زمینه‌ها پیشرفت زیادی داشته باشید. با لینک بیلدینگ – حد آسمان است.

در مطلب 5 ابزار بررسی بک لینک رایگان به ررسی مفصل و همه جانبه  این ابزار میپردازیم.

به همین دلیل بسیار مهم است که شما به بهترین ابزار بک لینک مجهز شده باشید. بهترین جستجوگر بک لینک به شما امکان می دهد فرصت های جدید ایجاد لینک را شناسایی کنید، استراتژی های رقبای خود را کشف کنید و سلامت پروفایل بک لینک خود را نظارت کنید. در این پست، ما بر روی برخی از بهترین چک‌کننده‌های بک لینک موجود در بازار تمرکز می‌کنیم، با یک شرط اضافه – آن‌ها باید به صورت رایگان، یا به طور کامل یا حداقل تا حدی در دسترس باشند.

1. SEO SpyGlass
یکی از آن ابزارهای تجزیه و تحلیل بک لینک است که واقعاً می تواند همه این کارها را انجام دهد.

 

https://lh6.googleusercontent.com/qprA62Z229BEva9_z2V_D6zz-wrpQ9ld-M70jhLD-TbFodKx8xr5cKwKRnpUjMEg13Gi9MpY1Ob88tWnAwDU-C_k2Gp01sltDOI1mcAIF6SGwa6bmC8HaLacl55PtkknuEgmAx3a

SEO SpyGlass یک داشبورد کاملاً مشخص برای تجزیه و تحلیل و مدیریت بک لینک در اختیار شما قرار می دهد. برخلاف سایر چکرهای رایگان، SpyGlass به شما اجازه می دهد تا داده های بک لینک کشف شده را با استفاده از هر یک از چندین پارامتر بک لینک مرتب کنید و فیلتر کنید:

پیوند دادن و صفحات پیوند داده شده؛
متن لنگر و انکر URL.
ویژگی های Dofollow و nofollow;
دامنه و اعتبار صفحه منبع پیوند؛
خطر جریمه، یعنی چقدر منبع پیوند هرزنامه است.
و بیشتر.
تعداد بک لینک هایی که می توانید به صورت رایگان مشاهده کنید به 1100 در هر دامنه محدود است، اما تعداد دامنه هایی که می توانید بررسی کنید نامحدود است، بنابراین می توانید وب سایت های خود و همچنین وب سایت های رقیب خود را جستجو کنید.

و اگر مقداری داده اضافی می خواهید، گزینه ای برای اتصال SEO SpyGlass به کنسول جستجوی گوگل و گوگل آنالیتیکس وجود دارد. پس از اتصال، می‌توانید اطلاعات بک‌لینک خود را از ابزارهای Google بیرون بکشید، آن‌ها را در SEO SpyGlass بریزید، و داده‌ها را با استفاده از داشبورد SEO SpyGlass پردازش کنید — رایگان.

همچنین بخوانید :  بک لینک چیست؟ و چگونه در سال 2022 بک لینک بسازیم

و هنگامی که نوبت به کشف فرصت های بک لینک جدید می رسد، SEO SpyGlass به قابلیتی به نام مقایسه دامنه مجهز شده است. تعدادی از رقبای خود را اضافه کنید و وب سایت هایی را پیدا کنید که بک لینک های آنها در آنها تلاقی می کند. این وب سایت ها سرنخ های فوری شما هستند.

از آنجایی که این وب سایت ها به دو یا چند تا از رقبای شما لینک می دهند، به این معنی است که آنها مشارکت انحصاری خاصی ندارند و احتمالاً موافقت خواهند کرد که به وب سایت شما نیز پیوند دهند.

بهترین برای: با تجزیه و تحلیل پیشرفته و بیشترین میزان مجاز داده در این لیست، SEO SpyGlass به بهترین وجه به عنوان پایگاه اصلی شما برای تحقیق و مدیریت بک لینک استفاده می شود.

اجازه داده رایگان: حداکثر 1100 بک لینک در هر دامنه، بررسی دامنه نامحدود، تجزیه و تحلیل بک لینک نامحدود.

 

 

2. سرچ کنسول گوگل

یک ابزار بک لینک کاملا رایگان با حجم زیاد داده، اما فرصت های محدود برای تجزیه و تحلیل بک لینک.

https://lh3.googleusercontent.com/jR8pNZ6C1A47E1uBr80BLv4nqhms2Nl029ZeZtA-E7urK1goAQr8LZpo91Xk19S1H7bpAPMGUJzFMFyZutwZJ6veSs1lP7ZCCP7zI2oLymx3mbUJEOOtDHb1ccIpfc4IEQ0XNyy3

کنسول جستجو یک ابزار گوگل است که به مدیران سایت کمک می کند تا وب سایت خود را بهبود بخشند. این کاملا رایگان است، اما فقط می تواند برای تجزیه و تحلیل وب سایت های متعلق به شما استفاده شود.

هنگامی که مالکیت خود را تأیید کردید، به انواع داشبوردهای با کیفیت سایت دسترسی خواهید داشت، که یکی از آنها لیستی از بک لینک ها است که مستقیماً از فهرست Google گرفته شده است.

هر چقدر هم لیست طولانی باشد، فقط می توانید 1000 نتیجه برتر را مشاهده کنید. هیچ معیار اضافی و هیچ ویژگی تجزیه و تحلیلی در سایت ارائه نمی شود، اما شما آزاد هستید که داده ها را صادر کرده و با استفاده از ابزارهای دیگر تجزیه و تحلیل کنید.

یک چیز عجیب در مورد کنسول جستجو این است که لیست های بک لینک آن معمولا بسیار کوتاهتر از لیست های دیگر چک کننده های بک لینک هستند. دلیلش این است که کنسول جستجو بک لینک های با کیفیت پایین را از لیست حذف می کند و تنها موارد مهم را در نظر می گیرد.

همچنین بخوانید :  5 روش هوشمند برای ایجاد بک لینک به وب سایت شما

این نوع بررسی به این معنی است که شما نمی توانید از این ابزار برای گرفتن بک لینک های اسپم و حذف آنها از نمایه خود استفاده کنید. اما، از طرف دیگر، این بدان معناست که مجموعه‌ای از بک لینک‌ها بسیار متفاوت از ابزارهای دیگر دریافت می‌کنید.

بهترین برای: کنسول جستجوی گوگل به بهترین وجه به عنوان منبع داده های بک لینک خام استفاده می شود، که سپس می تواند برای تجزیه و تحلیل و بینش های اضافی به SEO SpyGlass صادر شود.

مجاز به داده رایگان: حداکثر 1000 بک لینک، اما شما فقط می توانید سایت هایی را که مالک آنها هستید بررسی کنید.

 

3. Seobility

یک ابزار عالی برای بررسی سریع پروفایل های بک لینک خود یا رقبایتان.

https://lh4.googleusercontent.com/YT6GSX9JSQhzBMahhlhe6Xq4KeEPMbT8GU4U4UUKSJH4pQYdTCVA8CEO86VYJqvqbnF-d-CAJpyWhhQaae98piy6lKYWGwcBGdg65D7CJn_Ak224a7m0hV7tz55RpuCaxckY5o2X
Seobility اجازه می دهد تا حداکثر سه بک لینک را در روز بررسی کنید و تعداد بک لینک هایی را که می توانید مشاهده کنید به 400 در هر چک محدود می کند.

لیست از بک لینک ها از بالاترین رتبه لینک به کمترین مرتب شده است، بنابراین، حتی اگر تعداد لینک هایی که می توانید مشاهده کنید محدود است، بهترین ها را می بینید و میتوانید برای سفارش تولید محتوا از آنها استفاده کنید..

پیوندها با چند پارامتر اضافی مانند anchor texts، ویژگی‌های dofollow/nofollow، انواع پیوندها و صفحات پیوند داده شده همراه هستند. در بالای صفحه، خلاصه ای سریع از نمایه کلی بک لینک دریافت می کنید: تعداد کل بک لینک، رتبه بندی دامنه، و تعداد دامنه های ارجاع دهنده.

بهترین برای: Seobility به دو صورت قابل استفاده است. یکی این است که وب سایت خود را بررسی کنید و شاید برخی از پیوندهای گمشده توسط کنسول جستجو و SEO SpyGlass را بیابید. دوم این است که بک لینک های رقیب خود را سریع بررسی کنید و بینشی از استراتژی آنها به دست آورید.

کمک هزینه داده رایگان: 400 بک لینک در هر چک، سه چک در روز.

بری خرید بک لینک این بهترین ابزار بررسی برای وب مستران است

 

4. اچرف Ahrefs

یک ابزار محبوب جستجوگر لینک که داده ها را از یکی از بزرگترین فهرست های بک لینک می گیرد.

همچنین بخوانید :  چگونه پروفایل بک لینک سایت خود را در سال 2022 حسابرسی کنیم؟

https://lh3.googleusercontent.com/jSxlwpdktbcFM8NBcIyp7iAJ3Yb4f8NSvr4ZUBiTS3MgSc7Hxe_19XSj2zNBTt1HQb-D1Ffdo5RivHDXfdeFnokGajJHpQhu42ctHifJJjQo3Np8twVbSYKfX7H3sGcJSvTTka97
بررسی کننده بک لینک Ahrefs تعداد نامحدودی چک در روز را امکان پذیر می کند، اما تعداد بک لینک هایی که می توانید مشاهده کنید به 100 بک لینک برتر محدود است. همچنین یک بررسی سریع از نمایه کلی بک لینک وجود دارد: رتبه دامنه، تعداد کل بک لینک ها و تعداد کل دامنه های ارجاع دهنده.

بهترین برای: از این چک کننده به جای Seobility برای کاوش سریع در وب سایت های خود یا رقیب خود استفاده کنید. ابتدا از Ahrefs استفاده کنید زیرا محدودیت روزانه ندارد. اگر به نظر می رسد که ممکن است چیز جالبی فراتر از 100 بک لینک اول وجود داشته باشد، به Seobility بروید تا چند صد بک لینک دیگر را در آنجا بازیابی کنید.

کمک هزینه داده رایگان: 100 بک لینک در هر چک، چک نامحدود در روز.

 

 

5. SEMrush
بهترین ابزار برای تولید گزارش های بک لینک سطح بالا و خلاصه دامنه.

https://lh3.googleusercontent.com/hQ5vT8s7xPfLGh7xB5adRgt1-90yeV-95k2uG6_9Dt6nveeXHvZ5ojtO5Wxi2bJZstmZIhMX7kb3FunsmNjnn6Y83K-AMX-yA9Xy3NhXt9AsOcxBPn-TVy4MfLIJvmwr06qPp8Xk
اکثر ابزارهای موجود در این لیست با اجازه دادن به کاربران برای دیدن جداول بک لینک جزئی و سپس درخواست پرداخت برای بررسی بقیه، سعی در جذب کاربران دارند. SEMrush در مسیری کاملاً متفاوت حرکت کرده است. تعداد زیادی تجزیه و تحلیل بک لینک را به اشتراک می گذارد، اما هیچ لیستی از بک لینک ندارد.

بنابراین شما آزاد هستید که موارد سطح بالا را کاوش کنید، اما، اگر می‌خواهید این کار را انجام دهید، باید یک اشتراک بخرید.

این کاملاً خوب است زیرا تجزیه و تحلیل سطح بالا تنها چیزی است که در اکثر چک کننده های بک لینک رایگان دیگر وجود ندارد. و SEMrush چیزهای زیادی برای رفتن دارد. آنها بیش از ده ها جدول و نمودار را ارائه می دهند که نمایه بک لینک شما را خلاصه می کند: بک لینک ها بر اساس صنعت، کشور، دامنه سطح بالا، ویژگی، نوع، لنگر، و امتیاز اعتبار، و همچنین سابقه بک لینک به بیش از پنج سال قبل.

بهترین برای: SEMrush ابزاری عالی برای ایجاد گزارش‌های سریع و جذاب و مشاهده تلاش‌های خود یا رقبایتان برای ایجاد لینک است.

کمک هزینه داده رایگان: گزارش های نامحدود، اما تنها 5-10 بک لینک واقعی در هر دامنه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *